EMAYE TESİSLERİ

AFRAN Toz Boya Kabini Otomatik

Toz Emaye Sistemleri, SiO2(kum), B2O3, Al2O3 gibi oksitlerle CaCO3, Na2CO3, Na2SO4, gibi karbonat ve sülfatların karışımlarıyla ortaya çıkan cam hamuruna çeşitli maden oksitler eklenerek emay elde edilir. Elde edilen emay maden oksit karışımı ile eritilir ve sıcak fırınlarda toz haline getirilir. Yapılan işlem sonucunda toz emaye elde edilir.

Toz emay işlem yapılacak yüzeye aktarılır ve oksit erime sıcaklığında toz emaye fırınına sürülmesiyle cam görüntüsüne sahip tabaka elde edilir. Fırınlama yaklaşık 900 OC de gerçekleşir.

Toz emaye uygulaması yapılabilmesi için toz emaye hattı, emaye kabini, emaye otomatic kabini, toz emaye makinası, toz emaye cihazı, toz emaye tabancası, toz emaye otomatik tabancası, elektrostatik toz emaye fırını gerekmektedir.

Emaye kabinlerimiz boyanacak ürünlerin en yüksek kalitede boyanması için dizayn edilmiştir. Ayrıca çevreyi koruyan bir sistemdir. 15μ teflon filtreler kullanılmakla beraber otomatik sistemiyle kendini sürekli temizleyen mekanizmaya sahiptir.

Bizi Arayın İsteklerinize Cevap Verelim

İncelemekte olduğunuz ürüne ait daha detaylı bilgi, yedek parça siparişi, kurulum yardımı ya da sipariş oluşturmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Destek olmaktan memnun oluruz.