TESİSLER

AFRAN Konveyörlü Boya Uygulama Merkezi

Konveyörlü tesislerimiz; birbirine uyumlu birçok sistemin mükemmel bütünleşmesiyle meydana gelir. İleri teknoloji kullanılarak imal ettiğimiz konveyörle tesisler, en ince ayrıntısına kadar projelendirilerek, titiz bir çalışma ile üretilmektedir. Bu tarz sistemlerin seçiminden önce üretimlerinizle ilgili tüm teknik detaylar;

Parça ölçüleri, kapasitesi, malzeme cinsi, yüzey temizleme şekli ve tesisi kuracağınız yerleşim yeri gibi pek çok teknik detay uzman mühendislerimiz tarafından incelenip firmanıza ve ürünlerinize en uygun şekilde otomatik boya hatları projelendirilerek sizlerin görüş ve incelemelerinize sunulur.

Pişirme Kabini Detayları

Konveyörlü boyama tesislerinin pişirme işlemini yapan elemanıdır eğer tesiste sprey yuzey hazırlama varsa hem kurtma hem pişirme fırını olarak kullanılırlar. Fırın gövdesinin dışı 1,2 mm DKP ( toz boyalı ), içi 1 mm galvaniz sacdan mamul olup, 150 mm camyünü ile izole edilmiştir. Sandviç şeklinde üretilen fırın panelleri yüksek sıcaklığa dayanıklı silikon ile birbirine geçme olarak monte edilmektedir.

Isıtma ünitesi fırının yan tarafına monte edilecek olup, fırın sıcaklığını 250 ºC ye çıkarabilecek kapasitededir. Yanma hücresi AISI 309/310 kalite paslanmaz çelikten, boru demetleri ise normalize edilmiş kazan borusundan üretilmiştir. Isıtma ünitesinin gövdesi 150 mm taş yünü ile izole edilmiştir.

Toz boya pişirme fırınında kullanılan brülör çift kademelidir. Bu sayede fırın sıcaklığında aşırı oynamalar olmayacak, daha homojen bir ısı dağılımı sağlanacaktır.

Bizi Arayın İsteklerinize Cevap Verelim

İncelemekte olduğunuz ürüne ait daha detaylı bilgi, yedek parça siparişi, kurulum yardımı ya da sipariş oluşturmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Destek olmaktan memnun oluruz.