APG2

AFRAN Manuel ve Otomatik Toz Boya Cihazları

APG-2 Afran toz boya cihazı APG-2 cihazının geliştirilmiş versiyonu olup üstün boyama performansına sahiptir. Geliştirilmiş elektronik performansı yanında farklı gövde konstrüksiyonu ve yuvarlak deposu sayesinde son derece kullanışlı bir cihazdır. Yuvarlak deponun alt kısmının ayrılabilir olması sayesinde temizlik işlemlerini çok kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bu cihaz ile çok daha hızlı ve verimli bir şekilde boyama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu cihazlar multicolor ve yuvarlak tip boya depoları ile kullanım için uygundur.

MULTICOLOR: Bu ünite direkt olarak toz boya kutusundan boya emerek uygulama yapmaya uygundur. Gün içinde çok fazla renk değiştiren kullanıcılar için geliştirilmiştir. Yuvarlak boya deposu: Yuvarlak boya deposu ile daha homojen bir karıştırma yapılabilmekte ve böylece daha rahat ve dengeli boya emişi yapılabilmektedir. Ayrıca boya deposunun ayrılabilir tabanı sayesinde çok kolayca temizliği yapılabilmektedir. Bu size hem zaman kazandıracak hem de renklerin karışması tehlikesini ortadan kaldıracaktır

APG2 Manüel Toz Boyama Tabancası

Tabanca ağırlığı : 600 gr
Giriş voltajı : 13 V
Çıkış voltajı : 100 kv
Max.akım : 0.085 ma
Max.boya debisi : 30 kg/h
Voltaj kablosu : 5 m
Boya hortumu : 5 m

Tabancaya özel düşük voltaj kablosu ile gelen voltaj, tabanca içindeki trafo ve kaskat grubu sayesinde 90 kV’a çıkarılarak, elektrot grubu ile tabanca ucuna taşınır.
Trafo ve kaskat grubu elektrik dayanımı yüksek, çift kompenentli reçine ile izole edilmiştir.

APG2 Kontrol Modülü

Elektrik ihtiyacı : 220 V/50 Hz
Elektrik tüketimi : 60 W
Max. hava tüketimi : 300 lt/dak.
Max. hava basıncı : 6 bar
Max. hava yağ oranı : 0.1 ppm
Max. Hava nem oranı : 1.3 gr/Nm

Kontrol Modülü iki kısımdan oluşur;

Elektronik kontrol modülü: Elektronik kart, trafo, voltaj regülatörü, Led gösterge ve sigortaların olduğu kısımdır. Tabanca çıkış voltajını ve çıkış akımını ayarlar.
Pnömatik kontrol modülü: Selenoid valf, hava regülatörleri ve manometrelerin olduğu kısımdır. Boya çıkış debisi, basıncı ve depo kapatma havasının ayarlanmasını sağlar.

Afran toz boya cihazları tüm standart boyama özelliklerine ilave olarak akım ve voltajın birbirinden bağımsız şekilde ayarlanmasına imkan sağlamakta ve bunun sonucu olarak girintili çıkıntılı bölgelerde kolay boyama imkanı sağlamakta ve yüksek bir boyama hızı elde edilmektedir. Ayrıca metalik boya uygulamalarında da bu özellik sayesinde kaliteli ve hızlı bir boyama imkanı elde edilmektedir. Bu cihazlar multicolor ve kare tip boya depoları ile kullanım için uygundur.

Multicolor: Bu ünite direkt olarak toz boya kutusundan boya emerek uygulama yapmaya uygundur. Gün içinde çok fazla renk değiştiren kullanıcılar için geliştirilmiştir. Boya Depoları (50-8 Lt.): Farklı ihtiyaçlar için geliştirilmiş olan depoların kullanımı ve temizliği kolaylıkla yapılabilmektedir.

Toz Boya Makinesi Kullanım Klavuzu Detaylar için tıklayınız.
 1. Makinayı çalıştırmadan önce topraklama bağlayınız.(minimum 0.3ohm)
 2. Makinanın bağlanacağı priz veya panodaki bağlantıların doğru olup olmadığını kontrol edin ehliyetli bir kişinin kontrolünde yapılmasını tavsiye ediyoruz.
 3. Makinadaki hava şartlandırıcısına hava bağlayınız. (maximum 6 bar)
 4. Gelen hava kurutucu üzerinden geçmelidir aksi takdirde hava içerisindeki su ve yağ filtre gurubuna zarar verir aynı zamanda boyayı nemlendirir.
 5. Nemlenmiş olan boya geçmiş olduğu tüm hattı tıkar ve elektrotdan çıkmasını engeller.
 6. Makinanın boya deposu kapağını açın ve 1 kutu boya doldurun.(max 20 kg)
 7. Makinaya konulacak boyanın kuru ve temiz olduğundan emin olun.içinde yabancı cisimler olduğu takdirde boyanın geçtiği noktaları tıkar ve boyanın geçmesine engel olur.
 8. Tulumunuzu giyin ve maskenizi takın.kesnlikle elinize eldiven takmayın.makina ön panelindeki şalteri on konumuna getirin.
 9. Ana hava girişindeki şartlandırıcı üzerinden havayı 6 bar ayarlayın.kabartma havasını 1 bar ayarlayın.
 10. Boyanacak malzemenin temiz ve tam topraklama aldığından emin olun.
 11. Konveyör hat üstündeki topraklamanın minimum 0.3 ohm olması gerekmektedir.
 12. Tabanca tetiğine basın ve boyama yapmak için gereken ayarları cihaz üzerindeki regülatörlerden ayarlayın.
 13. 1 nolu regülatör boya miktarını ayarladığı için 1 bar altına düşürmeyin.
 14. 1 bar altında boya kesik ve düzensiz gelebilir.
 15. 2 nolu regülatörü herzaman 1 nolu regülatördeki ayarın 4/1 kadar olmalı.
 16. 3 nolu regülatör elektrod temizleme havası olup sabit 0.5 bar olmalıdır.
 17. Cihaz üzerindeki voltaj ayarını boyayacağınız ürüne göre ayarlayınız.
 18. Fazla büküm olan malzemelrde statik ayarını 50kv üzerine çıkarmayın.aksi takdirde faraday kafesi oluşacak ve malzemenin dip kısımları boya almayacaktır.
 19. Boyama işini bitirdikten sonra makinanızın boya geçen tüm noktalarını hava ile iyice temizleyin.aksi takdirde kalan boya tıkanıklıklara sebep olacaktır.
 20. Daha detaylı bilgi almak için iletişim telefonlarımızdan arayabilirsiniz.

Bizi Arayın İsteklerinize Cevap Verelim

İncelemekte olduğunuz ürüne ait daha detaylı bilgi, yedek parça siparişi, kurulum yardımı ya da sipariş oluşturmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Destek olmaktan memnun oluruz.